طرح کسب و کار- خلاصه اجرایی

بدون شک یکی از مهم­‌ترین قسمت­‌های طرح کسب و کار خلاصه اجرایی است. در خلاصه‌اجرایی باید بتوانید در یک الی دو صفحه تصویری کلی از کسب و کارتان را به خواننده منتقل سازید.

به‌عبارت‌دیگر در خلاصه‌اجرایی باید بتوانید تمام فکر و ایده­‌تان را به خواننده منتقل سازید و توصیف کوتاه و پویایی از اجزای کلیدی کسب و کارتان داشته باشید.

اما چرا در تهیه خلاصه اجرایی باید دقت بیشتری نسبت به سایر قسمت­‌ها به خرج دهیم؟

علت آن است که سرمایه‌­گذاران، افراد پرمشغله­‌ای هستند و فرصت کافی برای مطالعه کامل طرح­‌های دریافتی را ندارند. پس اکثراً ترجیح می­دهند ابتدا خلاصه اجرایی را مطالعه کنند و اگر این قسمت نتواند کار خود را به‌درستی انجام دهد به‌احتمال زیاد مابقی طرح خوانده نخواهد شد.

بنابراین طرح کسب‌وکار در صورتی کامل خوانده می­‌شود که ابتدا خلاصه اجرایی جذاب و قدرتمند بتواند نظر خواننده را جلب نماید.

درواقع خلاصه اجرایی همانند تیزر تبلیغاتی فیلم­های سینمایی است که کارگردان با نشان دادن مهیج‌ترین قسمت­‌ها سعی دارد نظر بیننده را به دیدن کامل فیلم جلب نماید.

بنابراین برای تهیه این قسمت باید دقت و وقت بیشتری اختصاص دهیم تا بتوانیم نظر خواننده را به خواندن ادامه­‌ی طرح خود متقاعد سازیم و شانس این را داشته باشیم تا بتوانیم او را به سرمایه‌گذاری بر طرح خود ترغیب نماییم.

تنها یک خلاصه‌اجرایی متقاعدکننده و جذاب است که می­‌تواند مخاطب را به خواندن کامل طرح ترغیب نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *