خلاصه اجرایی

طبیعتا با وجود یک نمونه خلاصه اجرایی راحت‌­تر خواهید توانست خلاصه اجرایی کسب و کارتان را آماده سازید. در این مقاله با قرار یک نمونه خلاصه اجرایی سعی شده ساختار و نکاتی که باید در تهیه خلاصه اجرایی به آن توجه شود آموزش داده شود. امیدوارم این نمونه خلاصه اجرایی برای شما سودمند و راهگشا باشد.

نمونه خلاصه اجرایی برای یک کسب و کار آنلاین

با آن که خلاصه اجرایی در ابتدای طرح کسب و کار قرار می‌گیرد اما باید در مرحله آخر از تهیه طرح کسب و کار آماده شود. در خلاصه اجرایی باید در یک الی دو صفحه به صورت متقاعد کننده و جذاب خلاصه مختصری از کسب و کارتان ارائه دهید.

در مقاله ” ۵ نکته مهم و اساسی که نباید در تهیه خلاصه اجرایی از یاد ببرید!!! ” به نکات مهم و اساسی که در هنگام تهیه طرح کسب و کار نیاز است به آن توجه شود پرداخته شده است.

در ادامه یک نمونه خلاصه اجرایی برای یک کسب و کار که قصد ارائه خدمات آنلاین به افراد سالمند و از کارافتاده دارد آورده شده است.

توصیف شرکت

شرکت سبزرویان ایرانیان با هدف ارائه خدمات آنلاین به افراد سالمند و از کارافتاده به صورت مسئولیت محدود در سال ۱۳۹۶ تاسیس گردید.

امروزه به علت افزایش روز افزون تعداد سالمندان و از کارافتاده در کشورمان نیاز به این‌گونه خدمات در کشور پیش از پیش احساس می­‌شود.

اکثر شرکت­‌های فعال در این حوزه خدمات محدودی ارائه می­‌دهند و فعالیت این شرکت­‌ها غالبا به صورت سنتی ارائه می‌­شود. چشم­‌انداز این شرکت ارائه با کیفیت‌ترین خدمات به افراد سالمند و از کارافتاده به صورت آنلاین است. این شرکت درصدد است به بزرگ­ترین شرکت فعال در زمینه ارائه خدمات آنلاین به افراد سالمند در کشور تبدیل شود.

شرکت سبزرویان ایرانیان با هدف ارائه خدمات آنلاین به افراد سالمند و از کارافتاده به صورت مسئولیت محدود در سال ۱۳۹۶ تاسیس گردید. امروزه به علت افزایش روز افزون تعداد سالمندان و از کارافتاده در کشورمان نیاز به این‌گونه خدمات در کشور پیش از پیش احساس می­‌شود. اکثر شرکت­های فعال در این حوزه خدمات محدودی ارائه می­دهند و فعالیت این شرکت‌ها غالبا به صورت سنتی ارائه می­‌شود. چشم‌­انداز این شرکت ارائه با کیفیت‌ترین خدمات به افراد سالمند و از کارافتاده به صورت آنلاین است. این شرکت درصدد است به بزرگ‌ترین شرکت فعال در زمینه ارائه خدمات آنلاین به افراد سالمند در کشور تبدیل شود.

محصولات و خدمات

این شرکت در صدد است مجموعه خدمات زیر را به صورت آنلاین به افراد سالمند و از کارافتاده ارائه دهد. افراد می­‌توانند از طریق اپلیکشین و سایت این مجموعه تخصصی­‌ترین خدمات را از مراکزی که طرف قرارداد این مجموعه هستند دریافت نماید.

  • خدمات پرستاری
  • خدمات بهداشت روانی
  • خدمات درمانی
  • خدمات توان‌بخشی
  • خدمات سیاحتی و تفریحی

تیم مدیریت

شرکت سبزرویان ایرانیان توسط آقایان علی موحدی و محسن بکایی تاسیس شده است. آقای علی موحدی ۵ سال سابقه فعالیت در بهزیستی و دو سال سابقه فعالیت در تامین اجتماعی را دارا هستند و شناخت کاملی نسبت به چالش­‌ها و نیازمندی­های افراد سالمند و از کارافتاده دارند.

آقای محسن بکایی نیز در زمینه توسعه کسب و کارهای آنلاین دانش و تجربه بسیار خوبی دارند. ایشان چندین نرم­‌افزار حرفه­‌ای برای شرکت­‌های بزرگ ساخته­‌اند و ۲ سال سابقه فعالیت بعنوان کارشناس بازاریابی و فروش را در شرکت بامیلو به­‌همراه دارند. توان مدیریتی این دو فرد به حتم خواهد توانست این شرکت را به موفقیت و اهداف تعیین شده خود برساند.

بازار

این شرکت در صدد است به افراد سالمند بالای ۵۵ سال و افراد از کار افتاده در شهر تهران خدمات ارائه دهد. براساس برآوردهای سازمان تامین اجتماعی، مراکز خدمات درمانی و بهزیستی کشور در حدود ۹۵۰ هزار نفر سالمند و از کارافتاده در شهر تهران نیازمند چنین خدماتی هستند.

این بازار به اندازه­ای بزرگ است که اگر این شرکت در بلند مدت با انجام فعالیت­‌های تبلیغاتی به یک درصد از بازار دست پیدا کند این شرکت به اهداف از پیش تعیین شده خود دست پیدا کرده است.

علاوه بر این هرم جمعیتی ایران نشان از رشد روزافزون افراد سالمند در کشور است که فرصت بی­‌نظیری را در این حوزه فراهم آورده است.

 عملیات

این شرکت سعی دارد در شش ماه اول سال ۹۷ توسعه اپلیکیشن و وب سایت خود را به پیش ببرد. برنامه­‌ریزی این شرکت آن است که با انجام فعالیت­‌های تبلیغاتی در شش ماه دوم سال ۹۷، ۵۰۰۰ نفر اپلیکشین این شرکت را نصب کنند و حداقل ۱۰۰۰ نفر عضو فعال را بتواند جذب نماید.

برنامه این شرکت برای سال دوم بر ارائه خدمات به این افراد تمرکز دارد و سعی دارد نفوذ خود را در بازار افزایش دهد. برای رسیدن به این اهداف این شرکت به دو نفر در حوزه بازاریابی و فروش، دو نفر در حوزه برنامه نویسی و یک نفر برای انجام فعالیت­‌های اجرایی نیازمند خواهد بود.

 مخاطرات

یکی از مخاطراتی که کسب و کار حاضر را تهدید می­‌کند عدم آشنایی افراد سالمند و سال‌خورده با ابزارهای آنلاین است. که این شرکت به منظور رسیدن به مشتریان خود در تبلیغات بر خانواده­‌های این افراد تمرکز کرده است.

از دیگر مخاطرات این کسب و کار ورود رقبای جدید به این حوزه است که این شرکت با تمرکز بر فعالیت­‌های بازاریابی نوین خود خواهد توانست از رقبای احتمالی سبقت گیرد.

 بازاریابی و فروش

با توجه به اینکه این شرکت از ابزارهای آنلاین برای ارائه خدمات خود استفاده می­‌کند بنابراین تمرکز بازاریابی این شرکت در شبکه‌­های اجتماعی و تبلیغات آنلاین است.

علاوه بر آن تبلیغات این شرکت در تمامی مکان­‌هایی مانند پارک­‌ها،روزنامه فروشی‌­ها و … که افراد مسن حضور دارند وجود خواهد داشت.

 مسائل مالی

این شرکت برای توسعه نرم­افزار، فعالیت­های بازاریابی و استخدام پرسنل جدید ۲۰۰ میلیون تومان نیاز دارد و با بررسی­‌های صورت گرفته این شرکت در دو سال آینده خواهد توانست به نقطه سربه­‌سر خود برسد.

پیش­‌بینی می­‌شود این شرکت بتواند به سود ماهانه ۵۰ میلیون تومان در ماه در دو سال آینده دست پیدا کند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *