مطمئن هستم شما دوست عزیز که در حال مطالعه این مقاله هستید دوست دارید یک کارآفرین موفق شوید. مانند خود من که از دوران دانشجویی به مباحث کارآفرینی علاقه زیادی داشتم و پیوسته این مباحث را دنبال می‌کردم.

طبیعی است فردی که به مباحث کارآفرینی علاقه دارد با نگاه دقیق‌تری به موضوع کسب و کار نگاه می‌کند و دائما به دنبال پاسخ این سوال هست که چگونه می‌توانم یک کارآفرین شوم و کسب و کار شخصی خود را راه‌اندازی نمایم.

وقتی به اطرافیانم و دوستانم نیز نگاه می‌کنم مشاهده می‌کنم تعداد زیادی از آنها نیز به دنبال راه‌اندازی کسب و کار شخصی خود هستند اما تنها تعداد کمی از آنها نیز موفق شده‌اند و بیشتر آنها شکست خورده‌اند.

اما چرا تعداد افرادی که کسب و کارشان موفق می‌شوند نسبت به آنهایی که کسب و کارشان شکست میخورند بسیار کم‌تر است؟

در این مقاله یکی از مهم‌ترین دلایل این موضوع مورد بررسی قرار گرفته است.

اغلب افراد در همان ابتدا سریعا می‌خواهند یک کسب و کار با سود بالا ایجاد کنند اما تا پیش از آن حتی در اداره امورات روزانه خود نیز با مشکل مواجه بوده‌اند.

موفقیت یک کسب و کار بستگی مستقیمی به اندازه ظرف درونی رهبر آن کسب و کار دارد. نمی‌شود فردی که کارمند بوده و تا پیش از آن درآمد آن تنها یک میلیون تومان در ماه بوده انتظار داشته باشد که به یکباره بتواند یک کسب و کار با چندین کارمند و درآمد ماهانه صد میلیونی را اداره نماید.

یکی از روش‌هایی که ظرف درونی یک رهبر کسب و کار را افزایش می‌دهد استقلال مالی است.

برای راه‌اندازی یک کسب و کار باید بتوانید بر مشکلات زیادی غلبه نمایید و اگر در این حین، مشکلات مالی نیز داشته باشید کار بسیار بسیار دشوارتر خواهد شد. درست مانند انسانی که یک پا ندارد و به آن بگویند باید در مسابقه دوی با مانع شرکت نمایی. طبیعی است که برنده شدن در یک مسابقه دو بسیار چالش برانگیز است و اگر شخص پا نداشته باشد دیگر هیچ.

رسیدن به استقلال مالی دو فایده بسیار ارزشمند دارد:

ابتدا باعث می‌شود ظرف درونی شما گسترش یابد و ثانیا ذهن شما را از بسیاری از دغدغه و نگرانی‌ها خلاص می‌کند و این به معنای آن است که خواهید توانست با دقت و تمرکز بیشتری به سمت اهداف کسب و کارتان گام بردارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *