مهمترین دلایل شکست کسب و کارهای نوپا

راه­‌اندازی یک کسب‌وکار نوپا کار بسیار مشکلی است که نیاز به انگیزه و تلاش فراوان دارد.

یک کسب‌وکار نوپا یا می­خواهد محصولات/خدمات جدیدی را ارائه دهد یا در محصولات/خدمات گذشته (قیمت، کیفیت و …) بهبود ایجاد کند یا بازار جدیدی برای محصولات/خدمات خود پیدا کند و یا محصولات/خدمات خود را به سبک جدیدی توزیع کند.

دستیابی به چنین ویژگی­‌هایی نیاز به زمان، هزینه، مهارت و تلاش فراوان دارد. در این مقاله برخی از مهم­ترین دلایل شکست کسب‌­وکارهای نوپا بیان خواهد شد.

 

۱- فروپاشی تیم­‌ها:

بزرگ­ترین خطری که یک کسب‌وکار نوپا را تهدید می­‌کند فروپاشی تیم است. تمامی کسب‌وکارها برای به ثمر رساندن ایده­‌های خود نیاز به یک تیم دارند. آیا به‌تنهایی می‌توان یک ایده را به سرانجام رساند؟

اما چه دلیلی وجود دارد که افرادی که باانگیزه و علاقه فراوان دورهم جمع م‌ی­شوند پس از مدت کوتاهی انگیزه­شان را از دست می­‌دهند و درنهایت تصمیم می­گیرند از آن کسب‌وکار خارج شوند.

پاسخ این سؤال در اولویت افراد نهفته است. هیچ‌کس دوست ندارد از یک کسب‌وکار پولدار خارج شود. اما کسب‌وکارهای نوپا برای رسیدن به درآمد به چندین ماه تا چندی سال زمان نیاز دارند و افراد به دلایل مختلف نمی­توانند این مدت را دوام بیاورند.

یک کسب‌وکار نوپا برای تولید و ارائه محصولات/خدمات خود به چندین ماه تا چندین سال زمان نیاز دارد و تازه پس از آن با چالش فروش محصولات/خدمات خود روبرو خواهد بود.

این برهه بسیار حساسی است که بیشتر افراد در این بازه زمانی اولویتشان تغییر می­‌کند. کسی که تا پیش از آن اولویتش راه‌­اندازی کسب‌وکار شخصی است با ازدواج اولویتش تغییر می­‌کند. و یا فردی که موعد سربازی آن فرامی‌رسد مجبور است تیم را رها کند.

بنابراین یکی از مهم­ترین دلایل فرو‌پاشی تیم­ها تغییر اولویت افراد است. سعی کنید تیمی تشکیل دهید که لااقل به مدت یک الی سه سال اولویت اصلی­‌شان راه‌اندازی کسب‌وکار باشد. البته می­دانم تشکیل تیمی که هم تخصص و هم روحیه کارآفرینی داشته باشد کار بسیار مشکلی است.

 

۲- تولید محصولاتی که هیچ­کس علاقه­‌ای به آن‌ ندارد:

پایه تمام کسب‌وکارها برآورده ساختن نیاز مشتریان است. اگر بازاری برای محصولات/خدماتتان وجود نداشته باشد کسب‌وکار نوپای شما محکوم به شکست است. یکی از دلایل شکست کسب‌وکارهای نوپا آن است که محصولات/خدمات تولید و ارائه می­‌دهند که مشتریان به آن نیازی ندارند.

آن‌ها با تلاش فراوان محصولات/خدماتی را تولید  و هنگامی که آن را به بازار عرضه می‌کنند متوجه می­‌شوند فرضیات‌شان درباره مشتریان و بازار اشتباه بوده است. آن‌ها خیال می‌کنند همین‌که یک وب‌سایت داشته باشند و محصولات/خدمات خود را در آن قرار دهند مشتریان به سمت آن هجوم می‌­آورند.

همواره باید سه سؤال حیاتی را در حین تولید محصولات/خدمات از خود بپرسید: ۱- محصولات/خدمات من کدام نیاز مشتریان را برآورده می­‌سازد؟ ۲- آیا در حال حاضر زمان مناسبی برای ورود محصولات/خدمات من به بازار هست و چه نشانه­ای وجود دارد که از آن استقبال شود؟ ۳- آیا اندازه بازار به‌قدری وسیع هست که کسب‌وکار من را توسعه دهد؟

 

۳- مدیریت ضعیف:

شاید بتوان گفت نقطه عطف موفقیت یک کسب‌وکار نوپا در نحوه مدیریت آن نهفته است. مدیریت نقش برجسته­‌تری در موفقیت یک کسب‌وکار نوپا دارد.

به‌عبارت‌دیگر فرد اصلی هر کسب‌وکار موفقیت آن را تعیین می­‌کنند. به همین دلیل است که اغلب سرمایه­‌گذاران با نگاه کردن به رهبر یک کسب‌وکار در مورد سرمایه‌گذاری آن تصمیم‌گیری می­‌کنند.

فرد اصلی یک کسب‌وکار باید بتواند نیازها و چالش­‌های آن کسب‌وکار را صادقانه ارزیابی و برای حل آن برنامه‌­ریزی کند. این فرد باید بتواند با انعطاف‌پذیری بالای خود وضعیت کسب‌وکار را با تغییرات وفق دهد و همواره بتواند به افراد حاضر در آن تیم انگیزه دهد.

 

۴- نبود پول نقد:

نمی­توان از تأثیر بودجه بر موفقیت یک کسب‌وکار چشم­‌پوشی نمود. آن‌قدر که نبود بودجه می­‌تواند بر روی شکست یک کسب‌وکار اثر داشته باشد وجود آن تأثیر کمتری بر روی موفقیت یک کسب‌وکار دارد. بسیاری از کسب‌وکارها با داشتن پول‌های هنگفت نتوانسته­‌اند به موفقیت چندانی برسند.

بسیار مهم است که یک کسب‌وکار نوپا در سال­های اول چگونه پول خود را خرج کند. پول نقد شریان حیاتی یک کسب‌وکار است و نبود آن می­‌تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد.

معمولاً  کسب‌وکارهای نوپا منابع مالی محدودی دارند و در سال­های اول باید بر هزینه­‌ها مدیریت داشته باشند. مدیریت ضعیف جریان نقدی می‌تواند حتی یک کسب‌وکار به‌ظاهر موفق را زمین بزند. سعی کنید پول نقد لازم برای ماه­‌های آینده کسب‌وکارتان را پیش‌­بینی و تأمین نمایید.

 

۵- عدم رضایت شخصی افراد:

مسئله رضایت شخصی المان اصلی در موفقیت یک کسب‌وکار نوپا است. بعضی از کسب‌وکارهایی که شکست می­‌خورند به دلیل آن است که در آن نیازهای شخصی و بلندپروازانه افراد حاضر در آن ارضا نمی­‌شود. در درجه نخست باید به کاری که انجام می­‌دهید اشتیاق فراوان داشته باشید.

مطمئن باشید بدون انگیزه کسب‌وکارتان به‌جایی نخواهد رسید. ابتدا باید بدانید چرا در این کسب‌وکار حضور دارید و چرا می‌خواهید در آن موفق شوید.

عدم اشتیاق برای انجام کاری سبب می­‌شود تا در بلندمدت از انجام آن کار زده شوید. تنها راه موفقیت کسب‌وکارهای نوپا داشتن پشتکار زیاد است و پشتکار تنها از علاقه زیاد حاصل می­‌شود.

امیدوارم از مقاله حاضر بهره کافی را برده باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *