طرح کسب و کار یک صفحه ای

خوشحال هستم که با یک مقاله دیگر در خدمت شما عزیزان پرتاب ایده هستم. در این مقاله هدف از تهیه طرح کسب و کار یک صفحه ای مطرح و قسمت های مختلف طرح کسب و کار یک صفحه ای مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سوالی که بسیاری از افراد در مواجه با طرح کسب و کار یک صفحه ای مطرح میکنند این است که آیا اساسا یک صفحه می‌تواند نقش موثری در طرح‌ریزی یک کسب و کار داشته باشد؟ اگر با قانون ۲۰/۸۰ یا قانون پارتو آشنا باشید این قانون بیان می‌کند که ۲۰ درصد از فعالیت های شما ۸۰ درصد موفقیت شما را تعیین می‌کند، ۲۰ درصد از مشتریان شما ۸۰ درصد از فروش شما را تعیین میکند ۸۰ درصد ثروت جامعه تنها در اختیار ۲۰ درصد از افراد است و ….

در واقع این قانون را برای این مطرح کردم که بیان کنم با اینکه طرح کسب و کار یک صفحه ای شاید ۲۰ درصد از فعالیت طرح ریزی کسب و کار شما را شامل شود اما می‌تواند به اندازه ۸۰ درصد طرح ریزی کسب و کار شما را شامل شود. بنابراین همین یک صفحه می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد پس آن را دست کم نگیرید!

بسیاری از افراد حوصله زمان گذاشتن و تهیه طرح کسب و کارهای طولانی را ندارند بنابراین طرح کسب و کار یک صفحه ای این فرصت را مهیا میسازد که افراد بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن طرح کسب وکار خود را آماده سازند و آن را با دیگران به اشتراک بگذارند.

از فواید دیگر طرح کسب و کار یک صفحه ای این است که شما با تهیه کردن طرح کسب و کار یک صفحه ای و در اختیار قرار دادن آن با دیگران یک سندی دارید و آن سند میتواند محور گفتگوهای شما با سایر اعضای گروه، سرمایه گذاران و یا افراد علاقه مند باشد.

و از همه مهم‌تر شما با تهیه طرح کسب و کار یک صفحه ای توانسته اید ساختار ایده و کسب و کارتان را آماده کنید و در طرح کسب و کار کامل راحت تر میتوانید جنبه های مختلف آن را تکمیل نمایید.

اما یک طرح کسب و کار یک صفحه ای از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟

یک طرح کسب و کار یک صفحه شامل:

  • چشم انداز
  • رسالت
  • اهداف
  • راهبردها
  • برنامه ها

در مقالات بعدی در مورد تک تک این بخش ها صحبت خواهد شد. با ما همراه باشید…

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *